Alize Limited Şirketi 2001 yılında Marmaris'te kuruldu. İlk yatırımına 2003 yılında  Club Alize Apartments ile başladı.

2005'in 1 Mayıs'ında açılan Club Alize; 150 üniteden oluşan, bünyesinde açık-kapalı restorantı, barı, pub’ı, satış üniteleri, kuaförü, marketi, oyun salonu, internet cafesi, fitness'ı, saunası, hamamı, buhar odası, spa'sı, jakuzisi ve yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk kulübü olan, 7 yıldır TUI Grubuna ait First Choice firmasıyla çalışan ve bugüne kadarda her yıl TUI den GOLD CHOICE ödülü almış, turizm işletme belgeli bir işletmedir.

Alize Ltd. 2005 yılından 2007 yılına kadar yine Marmaris'te toplam 72 adet konuttan oluşan, 2 ayrı residence projesini bitirmiş ve pazarlamasını yapmıştır.

En önemli prensibimiz, tüm personelimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasıdır. Her ne kadar, Alize Limited 7 yıldan beri turizm işletmeciliği yapıyor olsa da şirketin ortaklarının otel işletmeciliği tecrübesi 15 yıldan fazladır ve bu süreçte yine sektörle ilgili çalışmaları birçok kez ödüllendirilmiştir.

Grup, otelcilikle ilgili tecrübelerini istanbul'a da taşımak istemiş, uzun araştırmalar ve çalışma neticesinde istanbul 'un en cazip ve merkezi yaşam alanı olan Taksim'deki işletmeyi bünyesine dahil etmiştir. Bu işletmeyi “TAXIMTOWN HOTELS” çatısı altında birleştirmiş, yepyeni bir concept ile markalaşma sürecini başlatmıştır. Bu conceptte yer alan oteli “istanbul elinizin altında” ortak paydasıyla birleştirerek istanbul'da otelcilik anlayışına yeni bir soluk getirmeyi amaçlamıştır.